خانه » آموزش واتساپ » آموزش گام به گام نحوه ساخت کانال واتساپ و تبدیل گروه به کانال

آموزش گام به گام نحوه ساخت کانال واتساپ و تبدیل گروه به کانال

در به روز ترین نسخه هایی که اخیرا از پیام رسان واتساپ منتشر شده است یک قابلیت جدید نیز به این اپ کاربردی و بسیار محبوب افزوده شده است .این قابلیت چیزی نیست جز امکان ساخت کانال در این اپ.

در واقع از این پس کاربران این اپ نیز می توانند مانند کاربران تلگرام ،تام تام و…به ساخت کانال پرداخته و از آن استفاده نمایند .اما جالب است بدانید که این قابلیت هنوز مانند امکان ساخت کانال در تلگرام نیست و بسیاری از قابلیت های کانال تلگرامی را ندارد .به این صورت که به منطور ساخت کانال در شبکه اجتماعی واتساپ در ابتدا می بایست کاربران بک گروه درست کنند و سپس آن را به کانال تبدیل نمایند .چنانچه شما به یادگیری این آموزش تمایل دارید با شهر فالوور همراه باشید .

نحوه ساخت کانال واتساپ

همانطور که در مطلب فوق هم اشاره شد، به منظور ساخت کانال در اپ پیام رسان واتساپ، گزینه ای جداگانه و مجزایی بدین منظور وجود ندارد و چنانچه شما هر چقدر هم که تمایل به انجام این امر به صورت مجزا داشته باشید راهی برای عملی کردن این امر در منوی این اپ پیدا نمی کنید .زیرا که این اپ این قابلیت را در زیر مجموعه امکانات ساخت گروه به کاربران عرضه کرده است.

مطالب مفید:   راه های فعال سازی حالت روح در واتساپ

خب در این صورت شما بدین منظور ابتدا باید یک گروه بسازید .چنانچه چگونگی انجام این امر را نمی دانید تا انتهای مطلب با شهر فالوور همراه باشید.

تبدیل گروه واتساپ به کانال

1. در ابتدا و پیش از هر چیز شما باید یک گروه در واتساپ را تشکیل دهید و کاربرانی را که تمایل دارید را به آن اضافه نمایید.

2. سپس شما باید به قسمت تنظیمات گروه وارد شده و سپس گزینه “Group Settings” را لمس نمایید.

نحوه ساخت کانال واتساپ

3. اکنون پس از اجرای مراحل فوق گزینه “Send Messages” را لمس کرده و سپس تنظیم آن بر روی “Only Admins” بگذارید.

شما به راحتی قادرید تا با انجام ۳ مرحله ساده فوق به راحتی گروه خود را در اپ واتساپ به یک کانال تبدیل نمایید و بدین طریق می توانید زین پس پیام های خود را به صورت کاملا یک طرفه پیام خود را ارسال کنید. در حقیقت با انجام این تنظیمات، تنها مدیران گروه، قادرند تا به صورت یک طرفه در گروه پیام ارسال کنند و سایرین فقط قادرند تا پیام دریافتی را بخوانند و قادر به پاسخ گویی نیستند.

از اینکه تا پایان مطلب با شهر فالوور همراه بودید از شما سپاسگزارم. همچنین در صورت نیاز به خرید فالوور و همچنین لایک ارزان می توانید از طریق منوی سایت یا لینک های درج شدع در این پاراگراف وارد بخش مربوطه شده و خرید های خود را انجام دهید.


درباره ی شهر فالوور

شهر فالوور به عنوان مرجع آموزش اینستاگرام ، فروش فالوور ، لایک و ویو اینستاگرام با تعرفه و کیفیت بسیار عالیما همواره به صورت حرفه ای در کنار شما کاربران عزیز هستیم.

مطلب پیشنهادی

فرق بین واستاپ پلاس و معمولی

تفاوت های واتساپ پلاس با واتساپ معمولی در چیست؟

بسیاری از کاربران از ما سوالات بسیاری در رابطه با تفاوت های واتساپ پلاس حالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *